BIOAGRO Třeboň

Živočišná výroba

Myslíme na budoucnost a životní prostředí.

Na základě našich několikaletých zkušeností z francouzských farem jsme se rozhodli pro ekochov masného plemene skotu Salers.

Naším záměrem je pastevní způsob chovu tohoto jedinečného Francouzského masného plemene skotu v čistokrevné formě, s maximálním důrazem na kvalitu chovu a genetiku.

Cílem chovu je prodej chovných jedinců tohoto plemene a prodej vyzrálého hovězího masa přímo zákazníkům.

Živočišná výroba

 

Plemeno Salers

Skot plemene Salers je mírné povahy, zvířata ráda opětují pozornost svému chovateli a při manipulaci jsou snadno ovladatelná a přizpůsobivá. Velice rychle se adaptují na nové prostředí.

Výborně snáší zimu a pobyt ve sněhu je zvířatům celkem příjemný. Je velice vhodný i do podhorských a horských oblastí.

Je černorohý, tzn. s černou rohovinou , která je velmi odolná i ve tvrdých terénech, a proto není plemeno náročné na ošetřování paznehtů.

Je rustikální masné plemeno, které se vyznačuje velkým tělesným rámcem a masivním osvalením. Kohoutková výška činí u samic dospělých kusů v užitkových chovech cca 140 cm a u samců více než 150 cm.

Hmotnost dospělých dobře odchovaných býků se pohybuje mezi 1000 – 1400 kg. Dospělé krávy mají hmotnost mezi 650 – 950 kg.

Je nenáročné na kvalitu pastevních porostů, pastvu dokáže zužitkovat bez nedopasků i méně kvalitní porosty!

Je velice ceněn pro snadné porody, které usnadňují úzké hlavy telat a široké pánve matek. Telata se rodí menší, ale díky vysoké mléčnosti matek rychle rostou. Průměrný přírůstek u našich(farma salers) telat do 9  měsíců je cca 1210 g/den a hmotnost při odstavu se pohybuje od 310 – 375 kg,

Má až 98 % porodů bez asistence. Podle posledních studií v USA je plemeno Salers s náskokem absolutně nejlepší co se porodů týče oproti ostatním plemenům skotu. Z toho důvodu jsou krávy využívány ke křížení s velmi osvalenými býky (nejčastěji se kříží s plemenem Charolais, Limusine). Další předností je krátké mezidobí asi 370 dní, což odpovídá velmi vysoké úrovni zabřezávání (95 %).

 

 

BIOAGRO Třeboň - regenerativní a ekologické zemědělství

 

BIOAGRO TŘEBOŇ, s.r.o.

 

Nádražní 303, 379 01 Třeboň

 

IČ: 21157243  |  DIČ: CZ21157243

606 474 287

 

info@bioagrotrebon.cz

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout